Kurs NVC dla służby zdrowia - Zadbaj o siebie, by dbać o innych

Zadbaj o siebie, by dbać o innych (kurs NVC dla służby zdrowia)

Cel kursu: zapoznanie z narzędziami NVC, które wskazuje m. in. jak można dbać o siebie mając świadomośc swoich potrzeb, jak empatycznie byc z innymi bez przejmowania ich emocji, jak nie przekraczać siebie w niesieniu pomocy innym.

NVC (Nonviolent Communication tłumaczone jako PBP, Porozumienie bez Przemocy) inaczej nazywane "językiem życia" lub "językiem serca" jest narzędziem do komunikacji służącej szeroko rozumianemu porozumieniu z poszanowaniem każdej ze stron. NVC zostało stworzone przez Marshalla B. Rosenberga - psychologa z wykształcenia, nauczyciela i trenera w instytucjach oświaty, mediatora w obszarach objętych konfliktami zbrojnymi i charyzmatycznego działacza na rzecz pokoju.KURS to 7 spotkań po 1,5h, co 2 tygodnie. Tematy poszczególnych spotkań:

1 - Czym jest i nie jest empatia, empatia wobec siebie.

2 - Blokady komunikacyjne a empatia.

3 - Język szakala wobec siebie a dbałość i troska o swoje potrzeby, mówienie “nie” bez poczucia winy.

4 - Od potrzeby do strategii, prośby do siebie i innych.

5 - Energia potrzeb, moja relacja z potrzebami.

6 - Poczucie winy.

7 - Wstyd.

Kurs prowadzą różni wykładowcy (certyfikowani trenerzy NVC), na przykład:

Marta Kułaga (opiekun merytoryczny) Agnieszka Rzewuska-Paca

Anna Grabacz

Ewelina Ragiel

Justyna-Dermont Owsińska

O wykładowcach przeczytać można na stronie https://www.wsmlegnica.pl/index.php/pl/studia-podyplomowe/komunikacja-empatyczna-ktora-uczy-wspolpracy w zakładce "wykładowcy".

Jeśli jesteś zainteresowany kolejną edycją, zapisz się przez link zapisów z edycji poprzedniej, poinformujemy Cię gdy będzie wiadomo o uruchomieniu kolejnej edycji kursu: https://forms.gle/DPqRA2MEFh2HZx5Q8