Kursy


Kurs masażu bańkami chińskimi

Podstawowe informacje

Podstawowe informacje o szkoleniu
Nazwa kursu/szkolenia Kurs masażu bańkami chińskimi (1 dzień = 6h)
Opis i cel kursu Masaż bańką chińską polega na zastosowaniu podciśnienia wywołanego użyciem specjalnych przyrządów - gumowych baniek chińskich; masaż ten ma na celu rozproszenie czynników patologicznych, zmniejszenie obrzęku i bólu. Ma zastosowanie m.in. w masażach estetycznych, odchudzających, antycellulitowych i modelujących. Skutek masażu modelującego sylwetkę to piękna i jędrna skóra bez oznak cellulitu, wymodelowane smukłe uda oraz ukształtowane pośladki, które można "podnieść" likwidując efekt opadania. Jest to jedna z niewielu skutecznych broni do walki z cellulitem, gdyż rezultaty są faktycznie osiągane.
Odbiorcy kursu Kurs jest przeznaczony dla osób chcących nabyć umiejętności posługiwania się masażem bańką chińską/gorącymi kamieniami (do wyboru) w odnowie biologicznej i profilaktyce zmęczenia psychofizycznego.
Wymagania od słuchaczy, niezbędne do rozpoczęcia kształcenia
 • Wypełnienie formularza zgłoszeniowego
 • Wpłata zaliczki w wysokości 50 zł (lub całej kwoty 120 zł)
  ALIOR BANK 21 2490 0005 0000 4520 6755 0247
Koszt szkolenia (całkowity) 120 zł
Nr rachunku bankowego ALIOR BANK 21 2490 0005 0000 4520 6755 0247 z dopiskiem "Kurs masażu bańkami"
Planowana data kursu -
Telefon 76 854 99 33
Polecamy kurs masażu klasycznego
kurs masażu antycellulitowego
kurs masażu kamieniami
kurs masażu relaksacyjnego

 
Program kursu

 1. Historia i zastosowanie masażu bańkami chińskimi.
 2. Przeciwskazania do masażu bańkami chińskimi.
 3. Rodzaje baniek i różnice w ich zastosowaniu.
 4. Bezpieczeństwo i higiena w masażu bańkami.
 5. Techniki w masażu bańkami.
 6. Ćwiczenia praktyczne z zastosowaniem baniek chińskich.

 
Kadra

 Kadra

 1. mgr fizjoterapii Aleksandra Bartkiewicz - absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
 2. mgr wychowania fizycznego Piotr Pękała - specjalność z odnowy biologicznej, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

 
Pytania i odpowiedzi
W jakich terminach odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w weekendy (w sobotę i/lub niedziele).

Gdzie odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w siedzibie Wyższej Szkoły Medycznej w Legnicy w specjalnie przygotowanych salach masażu, wyposażonych m.in. w regulowane łóżka do masażu, modele i plansze anatomiczne, sanitariat.

Jak mam się przygotowywać na zajęcia?

Na zajęcia należy przynieść ze sobą dwa ręczniki (1 duży i 1 mały), dres bądź luźne ubranie, w tym koszulka na ramiączkach, krótkie spodenki; trzeba pamiętać o tym, by mieć krótko obcięte paznokcie. Natomiast różnego rodzaju oliwki, maści do masażu zapewnia organizator.

Jakie warunki muszę spełnić aby rozpocząć kurs?

Warunkiem przystąpienia do kursu masażu jest złożenie przez kandydata wniosku o dopuszczenie do kursu do organizatora kształcenia w terminie przez niego ustalonym, sprawność ruchowa a także uiszczenie zaliczki za kurs na konto Wyższej Szkoły Medycznej, najpóźniej tydzień po złożeniu/ wysłaniu formularza zgłoszeniowego.

Co jeszcze zapewnia organizator kursu?

Uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe dot. masażu, w tym podręcznik a także zapewnia odpowiednie, sprzyjające warunki szkolenia (ergonomiczne łóżka do masażu, wystrój, oliwki, maści, materiały higieniczne itp.)

Na czym polega egzamin końcowy?

Egzamin składa się z dwóch części - teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna polega na weryfikacji znajomości i rozumienia masażu oraz przyczepów mięśniowych, część praktyczna (po zaliczeniu teorii) polega na wykonaniu losowo wybranych rodzajów masażu.

Ile razy można zdawać egzamin poprawkowy?

Trzy razy. W razie trzykrotnego uzyskania niepomyślnego wyniku egzaminu końcowego, kursant w celu uzyskania dyplomu zdanego kursu może ponownie ubiegać się o odbycie kursu i ponowne przystąpienie do egzaminu.

Gdzie mogę znaleźć zatrudnienie?

Umiejętności zdobyte podczas kursu umożliwią wykonywanie zabiegu masażu z zakresu zawartego w programie kursu. Po ukończeniu kursu można znaleźć zatrudnienie w gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach masażu, gabinetach kosmetycznych, placówkach zdrowia, w hotelach, SPA, w których nie jest wymagane wykształcenie kierunkowe (technik masażysta lub mgr fizjoterapii/rehabilitacji ruchowej).

Czy i jaki kurs masażu warto dodatkowo ukończyć?

Kurs masażu klasycznego to podstawa; na kursie tym prezentowane są ponadto dodatkowe rodzaje masażu: relaksacyjny, antycellulitowy, izometryczny, sportowy, które wzbogacą Państwa możliwości wykonywania odpowiedniej terapii w zależności od potrzeb pacjenta/klienta. Polecamy jednak ukończenie dodatkowych kilkugodzinnych kursów, które poszerzą Państwa kwalifikacje. Warto zapisać się więc na kurs masażu relaksacyjnego, antycellulitowego, masażu gorącymi kamieniami bądź bańką chińską, które są w ostatnich czasach bardzo popularnymi i chętnie wykorzystywanymi metodami masażu. (Więcej: kurs masażu relaksacyjnego, kurs masażu antycellulitowego, kurs masażu kamieniami, kurs masażu bańkami chińskimi).

 
Galeria

masaz 01 masaz 01
masaz 01 masaz 01
masaz 01 masaz 01