news Fotolia 65780547 XS
 Aktualności

  

XXI Marsz Ku Zdrowiu

5 październik 2018 r.

Jak co roku przedstawiciele Wyższej Szkoły Medycznej w Legnicy wzięli aktywny udział w „XXI Marszu Ku Zdrowiu”, który był zorganizowany dnia 5 października 2018 r. przez EUROPA DONNA LEGNICA. W marszu przez Rynek, a następnie ulicą NMP pod Kościół Mariacki uczestniczyły liczne organizacje społeczne, legnickie szkoły i duża grupa niezrzeszonych mieszkańców Legnicy. Rozpoczęcie XXI Marszu Ku Zdrowiu i jego pochód przez centrum Legnicy uświetnił występ Orkiestry Miejskiej Komendy Policji. Marsz pochodu zakończył się na Rynku legnickim, na którym przy dźwiękach Orkiestry uwolniono „Ku Niebu” kilkadziesiąt białych i czerwonych balonów na okoliczność setnej rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości.

XXI marsz ku zdrowiu europa donnaXXI marsz ku zdrowiu europa donna 2

Maria Skłodowska-Curie na czele rankingu kobiet, które zmieniły świat

16 sierpień 2018 r.

Patronka naszej Uczelni Maria Słodowska-Curie zajęła pierwsze miejsce w rankingu “100 kobiet, które zmieniły świat” według prestiżowego brytyjskiego miesięcznika BBC History Magazine. Magazyn wraz z ekspertami z różnych dziedzin opracowali listę stu kobiet, a następnie czytelnicy magazynu ustalili jej kolejność. Maria Słodowska-Curie nasza rodaczka i podwójna noblistka znalazła się na jej szczycie.

Wyższa Szkoła Medyczna w Legnica otrzymała akredytacje na kolejne lata działalności

Certyfikat oraz Decyzja Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek Położnych w sprawie udzielenia akredytacji dla kierunku pielęgniarstwo w Wyższej Szkole Medycznej w Legnicy na lata 2018 - 2021.

certyfikat wsm akredytacja 2018 pielegniarstwo prof Bielawski 01

90. rocznica urodzin prof. Janusza Bielawskiego

Posiadamy najlepszy sprzęt szkoleniowy na Dolnym Śląsku!